"Ülkemizde asla yayınlanamaz"

Dünya Haberleri

ABONE OL

Yaptığı karikatürlerle skandallara imza atan ve dini değerlere hakaret eden Charlie Hebdo dergisine bir tepki de Rusya'dan geldi. Kremlin Sözcüsü Peskov yaptığı açıklamada 'Bu ülkede asla yayınlanamaz' dedi.

Fransız Charlie Hebdo dergisinin skandal karikatürlerine tüm dünyadan tepkiler gelmeye devam ediyor. Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov da konuyla ilgili Rusya'da Charlie Hebdo'ya benzer bir yayının çıkmasının imkansız olduğunu söyledi.

Charlie Hebdo'nun cemaziyelevvelini ortaya döktü

Fransa'da yayınlanan Charlie Hebdo'nun İslam Peygamberi Hazreti Muhammed 'e yönelik hakaret içerikli karikatür ile ilgili Rusya'dan da açıklamada geldi. Kremlin sözcüsü Peskov, "Rusya'nın kısmen Müslüman bir ülke olduğunu unutmayalım. Bizim ülkemizde böyle bir yayın asla yayınlanamaz" dedi.

Bakan Akar'dan Charlie Hebdo tepkisi: Terörün mizah halidir

DHA'da yer alan habere göre, Fransız Charlie Hebdo dergisinin İslam peygamberi Hazreti Muhammed’e hakaret içeren karikatürlerine tepkiler sürerken, bir açıklamada Rusya'dan geldi. Kremlin Sözcüsü Dimtri Peskov, Rusya'da Charlie Hebdo’ya benzer bir yayının çıkmasının imkansız olduğunu söyledi.

Altun'dan Charlie Hebdo'ya tepki: Sessiz kalmayacağız

"RUSYA KISMEN MÜSLÜMAN BİR ÜLKEDİR"

Peskov, konuyla ilgili bir gazetecinin sorusuna verdiği yanıtta, "Rusya'nın kısmen Müslüman bir ülke olduğunu unutmayalım. Rusya'da yaklaşık 20 milyon Müslüman yaşıyor. Rusya'da hakim din Hristiyanlıktır, ancak ülkemizin benzersiz yanı, çok uluslu ve çok dinli doğasındadır. Rusya’da tüm inananlar birbirine tam olarak saygı duyarak yaşıyor” dedi. Kremlin sözcüsü, "Bu nedenle, ülkemizde böyle bir derginin var olması, mevcut yasalarımız da dikkate alındığında kesinlikle imkansızdır” diye konuştu.

Ahlaksız Charlie Hebdo! Tepki yağıyor!