ALES sınavı giriş yeri nasıl öğrenilir?

Eğitim Haberleri

ABONE OL

ALES sınavı giriş yeri nasıl öğrenilir? merak ediliyor. 2019-ALES/2 sınava giriş belgeleri ÖSYM tarafından açıklandı. 22 Eylül 2019 tarihinde uygulanacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2019-ALES/2) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlandı. ALES sınavı, önümüzdeki hafta 22 Eylül'de gerçekleşecek.

2019-ALES/2 sınava giriş belgeleri açıklandı. 22 Eylül 2019 tarihinde uygulanacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2019-ALES/2) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlandı. ALES sınavına girecek öğrenciler, sınav yerlerini merak ediyor. ALES sınavı giriş belgesi nereden indirilir? sorusunun yanıtı ve ALES sınavı giriş belgesi sorgulama ekranı ile ilgili aramalar yoğunlaşıyor. ALES sınavı giriş belgesi sorgulama işlemine dair merak edilenler haberimiz ieçrisinde yer alıyor.

ALES SINAVI GİRİŞ BELGESİ NEREDEN İNDİRİLİR?

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden bugün saat 14.00'den itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

ALES SINAVI GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA EKRANI