Yeni eve yeni üniforma

Ekonomi Haberleri

Türk Hava Yolları (THY) yeni evi 3. Havalimanı'nda, yolcularını yeni kabin üniformalarıyla karşılayacak.

Türkiye’nin hava ulaşımında bayrak taşıyıcı firması Türk Hava Yolları (THY), İstanbul Yeni Havalimanı’na taşınmak için hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda THY, yeni evinde hizmet verirken kullanacağı yeni kabin üniformalarını tanıttı. 

İTALYA'DA TASARLANDI 

THY Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamaya göre, Klasik Türk sanatlarındaki birçok desenden esinlenilerek ortaya çıkarılan yeni üniformaların tasarımının Milano merkezli modacı Ettore Bilotta’ya ait olduğu belirtildi. Bu projeye ait bir diğer önemli detay ise bütünsel bir marka tecrübesi yaşatmak adına kabin, kokpit, yer hizmetleri personeli ve uçan şef üniformalarının tek bir tasarım altında hayat bulması oldu. 

‘MARKA GİBİ KUSURSUZ’ 

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, klasik Türk sanatlarının unsurlarını muhafaza eden yeni üniformaların, markaları gibi kusursuz ve profesyonel bir duruşa sahip olduğunu ifade ederek, “Hep vaat ettiğimiz gibi, yeni evimiz İstanbul Yeni Havalimanı’nın açılışıyla birlikte bizimle seyahati deneyimleyen tüm misafirlerimize geleneksel yapıtaşlarımızı en modern haliyle sunuyor olacağız” değerlendirmesini yaptı.