Başkan Erdoğan: Emin konuşuyorum, dolar düşecek

Gündem Haberleri

Dolardaki hareketlilikle ilgili konuşan Başkan Erdoğan, "Emin konuşuyorum düşecek. Ne gerekiyorsa yapacağız, faizin de düştüğünü göreceksiniz." dedi.

Başkan Erdoğan, Azerbaycan ve KKTC ziyaretleri dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomi yönetiminin başına Berat Albayrak'ın getirilmesiyle ilgili, "Berat Albayrak Bey’in finans sektörü ile hem pratikte hem de teoride geçmişi var" diye konuşan Erdoğan, "Böyle bir geçmişi olmuş bir arkadaşımız olması sebebiyle bu işi çok daha seri derleyip, toparlayacağ ına ve başarıyla yürüteceğine inanıyorum.bu adımla birlikte hazine ve maliye bakanlığı, devlete finans temininde çok daha güçlü bir kaynak oluşturacak" ifadelerini kullandı.

FAİZ VE KUR MESAJI
 
Mehmet Şimşek'in kabinede yer almamasına dönük yabancı basında çıkan olumsuz eleştiriler için "Onların yaklaşımlarını umursamıyorum" diyen Erdoğan, faiz ve kurla ilgili önemli mesajlar verdi: 

"Birileri bu işi tırmandırmaya çalışsa da, bunun düştüğünü göreceksiniz. Bu kadar emin konuşuyorum. Hazine ve Maliye Bakanımız elbette ne gerekiyorsa yapacaktır. Burada birçok enstrümanlarımız var. Ben eminim, sadece devlet bankalarımız  değil, özel bankalarımız da gerektiğinde taşın altına eline koyacaktır. "