'Bu kadar kirli ilişki yumağı görmedim' 

Gündem Haberleri

Mehmet Özhaseki, zillet ittifakının adayı Mansur Yavaş'a sahte senet skandalına ilişkin, “Bu kadar büyük meblağlı senedi hangi hizmet karşılığı aldınız” diye sordu. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, zillet ittifakının adayı Mansur Yavaş'ın cevabını veremediği sahte senet skandalına ilişkin, “Bu senedi kim düzenledi? 'Benim büromda senedi önümde imzaladı' dediğiniz mahkeme kayıtlarına yansıdı. O zaman nasıl oluyor da o imzanın 'Önümde imzaladı' dediğiniz şahsa ait olmadığı, üç kez Jandarma ve Adli Tıp raporları, emniyet kriminalde geçiyor. 'Önümde imzaladı' diyorsunuz, imza o şahsa ait çıkmıyor” diye sordu. 

HANGİ HİZMET İÇİN 

“Burada kocaman bir yalan var. Bu yalanı kim söylüyor? Bu kadar büyük meblağlı senedi hangi hizmet karşılığında aldınız? Ne iş yapıyorsunuz” diye konuşan Özhaseki, Yavaş'ın davalık olduğu kişiyle 10 yıllık bir ilişkisinin olduğunu belirterek, “Şunu itiraf edeyim, yıllarca ticaretin içinde bulundum, siyasetin içinde bulundum, hukuk tahsili yaptım ancak bu kadar kirli ilişki yumağı görmedim. Herhalde açıldıkça arkadan matruşka gibi de sıkıntılar gelecek diye tahmin ediyorum” değerlendirmesinde bulundu. 

VERGİ KAÇIRMA 

Mansur Yavaş'ın 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki beyanında sözleşme veya  vekalet düzenlememe sebebini “Makbuz kesildiğinde 300 bin dolar vergiye gidiyordu, bunu da ne zaman alacağımız belli değildi” sözleriyle açıkladığını belirten Özhaseki, “Bu, vergiyi kaçırmaya teşebbüs değil mi? CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak bu izahınızı ahlaki buluyor musunuz, vicdanınıza sığıyor mu” dedi.