FETÖ'nün emniyet yapılanmasına yönelik operasyonda 31 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi

Gündem Haberleri

2010 yılında, polis memurluğundan komiser yardımcılığına geçiş sınav sorularını, sınavdan önce ele geçirerek FETÖ/PDY mensuplarına dağıttıkları iddiasıyla 31 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerin yakalanması için 21 ildeki 63 adrese operasyon düzenlendi

2010 yılında, polis memurluğundan komiser yardımcılığına geçiş sınav sorularını, sınavdan önce ele geçirerek Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarına dağıttıkları iddia edilen 31 şüphelinin yakalanması için 21 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan açıklamada, 2010 yılındaki polis memurluğundan komiser yardımcılığına geçiş sınav sorularının, sınavdan önce ele geçirilerek örgüt mensuplarına dağıtılması ve bu sayede Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde rütbeli personel olarak yerleştirmesiyle ilgili soruşturma yürütüldüğü belirtildi.

İstanbul Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi ekiplerince, toplam 31 şüphelinin gözaltına alınması için İstanbul merkezli 21 ildeki 63 adreste sabah saat 06.00'da operasyon düzenlendiği aktarılan açıklamada, şüphelilerin yakalanması için başlatılan çalışmaların sürdüğü kaydedildi.