İnandığımız yoldan asla dönmedik

Gündem Haberleri

Başkan Erdoğan, Atatürk'ün vefatının 80. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, “Ecdadımızın her dönemde önüne çıkan engelleri birlik ve beraberlik içinde aştığını unutmamalıyız” dedi. 

Devlet Başkanı Erdoğan, Gazi Mustafa Kemal'in vefatının 80. yılı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıyla çıktığı zorlu yolda, milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başaran Gazi Mustafa Kemal, istiklal mücadelemizi cumhuriyetimizin kuruluşuyla  taçlandırmıştır” değerlendirmesinde bulundu. 

ÇOCUKLARIMIZA İYİ ANLATILMALI 

Erdoğan mesajına, “Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal'i, ebediyete irtihalinin yıldönümünde saygıyla yad ediyorum” ifadesiyle başladı. İstiklal Mücadelesi'ne önderlik eden, milletin eşsiz fedakarlığıyla bu destansı mücadeleyi zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal'in, üstün askeri yönetimi, kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak dünya tarihinde saygın bir yer edindiğini vurgulayan Erdoğan, mesajında şunları kaydetti: “Gazi'nin mücadeleci ve kurucu vasıflarını gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatmalı, onun 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getirmeliyiz. 

ENGELLERİ BİRLİK İÇİNDE AŞTIK 

Cumhuriyetimizin 95. yılını iftiharla kutlayan Türkiye, istikrar içinde güçlenmeye ve büyümeye devam ederken, ecdadımızın her dönemde önüne çıkan engelleri birlik ve beraberlik içinde aştığını, milli ve manevi değerlerini her şart altında yaşattığını, inandığı yoldan asla dönmediğini, istiklaline ve istikbaline canı pahasına sahip çıktığını da unutmamalıyız.” 

GELECEĞE ÜMİTLE BAKIYORUZ 

Milli iradeye sahip çıkılması, demokrasinin güçlendirilmesi ve 2023 hedeflerine ulaşılması için yılmadan, yorulmadan çalışılmaya devam edileceğini vurgulayan Erdoğan, geleceğe her zamankinden daha büyük bir ümitle bakıldığını belirtti. Erdoğan, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, vatan uğruna fedakarca şehit ve gazi olan kahramanları rahmet ve şükranla andı. 

ERDOĞAN PARİS'E GİDİYOR 

Başkan Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un davetlisi olarak bugün Paris'e gidiyor. Erdoğan, Birinci Dünya Savaşı'nı Sonlandıran Ateşkes Anlaşması'nın 100. yıldönümü nedeniyle düzenlenecek etkinliklere katılacak. Söz konusu etkinliklere ABD Başkanı Trump, Rusya Devlet Başkanı Putin'in yanı sıra 100 civarında devlet ve hükümet başkanı katılacak. Başkan  Erdoğan'ın, ziyareti sırasında Trump, Macron ve diğer bazı ülke liderleriyle ikili görüşmeler gerçekleştirecek.