MSB'den peş peşe son dakika açıklamalar... Celpler 28 Mayıs'ta E-Devlet'ten duyurulacak

Gündem Haberleri

ABONE OL

MSB, "Terörle mücadele harekatı kapsamında 1 Ocak'tan bu yana yurt içi ve dışındaki bütün operasyon bölgelerinde 1445 terörist etkisiz hale getirildi" açıklamasını yaptı. Celpişlemlerine ilişkin de açıklama yapan MSB 'Sevke tabi yükümlülerin seçim ve sınıflandırma sonuçları 28 Mayıs'ta e-Devlet üzerinden duyurulacak.' ifadelerine yer verdi.

MSB, "Terörle mücadele harekatı kapsamında 1 Ocak'tan bu yana yurt içi ve dışındaki bütün operasyon bölgelerinde 1445 terörist etkisiz hale getirildi" açıklamasını yaptı.

Barış Pınarı Harekatı bölgesine 19 Mayıs sızma girişiminde bulunan 10 PKK/YPG'li teröristin kahraman komandolarımız tarafından etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan peş peşe kritik açıklamalar geldi.

Yapılan açıklamada celp işlemlerine dair, "Sevk sürecindeki tüm işlemler e-Devlet'ten yapılacak, zorunlu durumlar dışında askerlik şubelerinde işlem yapılmayacak" ifadelerine yer verildi.

Celp işlemlerinin başlamasına ilişkin olarak ise, "Sevke tabi yükümlülerin seçim ve sınıflandırma sonuçları 28 Mayıs'ta e-Devlet üzerinden duyurulacak." denildi.