Para dolu çantayla kaçacaktı

Gündem Haberleri

Villasına baskın yapan polislerden aracıyla kaçmaya çalışan Adnan Oktar’ın yakalanma anının görüntüleri ortaya çıktı. Oktar’ın yanındaki Didem Ürer'in çantasında yüklü miktarda para bulundu.

Din istismarıyla etrafında topladığı gençlerin beynini yıkayıp kirli emelleri için kullanan Adnan Oktar ve örgütüne dev operasyon düzenlendi. 106'sı kadın 235 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Kaçmaya çalışan suç örgütü lideri Oktar, kovalamaca sonucu yakalandı. Örgüt hakkında çocuklara tecavüzden şantaja, dolandırıcılıktan casusluğa kadar 30 ayrı suçlama bulunuyor. Adnan Oktar, Oktar Babuna ve “Başkedicik” Didem Ürer'in de arasında bulunduğu 172 kişi gözaltına alındığı operasyonda 63 kişi aranıyor.. 

Örgütün içyüzünü anlattılar
Adnan Hoca ve 234 müridinin tüm mal varlıklarına ise el konuldu. Villasına yapılan baskın sonrası aracıyla kaçmaya çalışan Adnan Oktar’ın yakalandığı anın görüntüsü ortaya çıktı. Çengelköy’den Sarıyer’e kadar kovalanan Oktar'ın yanındaki kadının ‘baş kedicik’ olarak bilinen Didem Ürer olduğu belirtildi. Ürer’in çantasının içinde yüklü miktarda para bulundu. Operasyonla ilgili çok dikkat çeken ayrıntılar vardı. Oktar’la gözaltına alınan kişilere plastik kelepçe yerine metal kelepçe takıldı. Müşteki olarak ilk ifade verenler arasında bulunan H.U. “Cemaatteki hiçbir kız dışarı çıkamazdı” sözleriyle örgütün içyüzünü anlattı. Soruşturma aşamasında savcılıkta ifade veren müşteki H.U, “Kızların bilerek aileleriyle aralarını bozar ve görüşmelerini engeller, kızlar cemaatten ayrılırsa ailesine geri dönemeyecek şekilde aralarında düşmanlık oluşturulur. Cemaatteki hiç kimse tek başına ailesi veya bir başkasıyla görüşemez. Mutlaka yanlarında cemaatten 2 şahit olurdu. 

BASINA RESMEN OYNUYORLAR
Ancak son zamanlarda yapılan haberlerden ötürü basına göstermek için göstermelik olarak fotoğraf çekme amaçlı dışarı çıkarılırdı” dedi. H.U. ifadesinde ayrıca, “Bu dışarı çıkmalarda da yanlarında mutlaka koruma adı altında cemaatin erkeklerinden silahlı bir kişi olurdu, ve bu kızların kaçmalarını engellerdi. Kaçma şüphesi yüksek olan E. A, Ç.T. gibi kızları da zırhlı araçlarla taşıtır ve onlara arkadan içerisinde silahlı kardeşlerin olduğu başka bir araç eşlik ederdi” ifadelerini kullandı. 

GÖZDE KEDİCİKLER FİRARİ

Adnan Oktar'ın kendisine en yakın isimler arasında olan 3 kişinin kaçtığı belirtiliyor. İddialara göre kaçanlar arasında Ayça Gökçaylar da var. Bir diğer kaçan isim ise Serap Akıncıoğlu. Akıncıoğlu, bir dönemin gözde mankenlerindendi. Oktar'ın sosyal medyada en çok dikkatleri çeken 'kediciği' Tülay Kumaşçı da kaçtığı söylenen isimler arasında yer alıyor. İTÜ Matematik Mühendisliği mezunu olan Kumaşçı, Oktar'la bir arkadaşı aracılığıyla tanışıp bir daha da ondan ayrılmadığını söylemişti. 

RTÜK’TEN A9 TV’YE CEZA ÜSTÜNE CEZA 

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), kamuoyunda “Adnan Hoca” olarak bilinen Adnan Oktar'ın sahibi olduğu A9 TV'ye bugüne kadar en üst orandan 7 kez idari para, 3 kez uyarı ve 5 defa program durdurma cezası verdi. Müeyyideler arasında en sert yaptırımlardan olan “program durdurma, toplumsal cinsiyet eşitliğine ters düşen ve kadını istismar eden programlar” nedeniyle uygulandı. Cezalar üzerine son dönemde yayın politikasını değiştiren kanal, kadın sunuculara ve konuklara yer vermeyerek, daha çok dini sohbet ve belgesel ağırlıklı programlara yöneldi. 

BEDDUA MESAJLARI PAYLAŞILIYOR

Adnan Oktar ve kediciklerine yapılan operasyonların ardından, gruba ait A9 TV'nin sosyal medya hesaplarından lanet içerikli mesajlar paylaşılmaya başlandı. FETÖ'ye yönelik düzenlenen operasyonların ardından örgütün elebaşı Fetullah Gülen de beddua seanslarının talimatını vermişti. A9 TV'nin hesabından yapılan paylaşım, akıllara beddua seanslarını getirdi. “Ahir zaman münafıkları dünyanın en aşağılık münafıklarıdır ve onların üzerinde kuşaklar boyu sürecek bir lanet vardır” paylaşımı, operasyonların hemen ardından yapıldı. Oktar suç örgütüyle bağlantısı olan birçok sosyal medya hesabından benzer paylaşımlar yapıldı.