'Spekülasyon yapana pabuç bırakmayacağız'

Gündem Haberleri

Nazilli'de esnafla buluşan Hazine Bakanı Albayrak, döviz oyunuyla kâr etmek isteyenlere fırsat vermeyeceklerini söyledi. 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dün Aydın'ın Nazilli ilçesinde seçim çalışmalarına katıldı. Uzun Çarşı'yı gezip, esnafın taleplerini dinleyen Albayrak, vatandaşların yoğun sevgi gösterisiyle karşılandı. Albayrak, çarşı çıkışında parti otobüsünden halka hitap etti. 

KISA YOLDAN KÂR 

Bakan Albayrak ekonomik saldırılara değindiği konuşmasında, “Dolar 6,8,10,15 lira olacak diyenler, spekülasyon yapanlar oldu. Araştırdık, sorduk. Kim çıktı biliyor musunuz? Ağustos, eylül ayında 'dolar 8,10,15 lira olacak' spekülasyonuyla paralarını bozdurup kısa yoldan kâr etmek isteyenler... Şimdi, 'Vah vah, bir terör olsa da, dolar patlasa da, ülke batsa da ben zengin olsam' diyenler... Bunlara pabuç bırakmayacağız arkadaşlar” ifadelerini kullandı. 

ÜLKENİN BEKASI İÇİN 

Cumhur İttifakı'nın 15 Temmuz sonrası Türkiye'nin bekası için kurulduğunu, aynı ruhu Aydın ve Nazilli'de de gördüğünü belirten Hazine Bakanı Albayrak, 31 Mart'ta Türkiye'nin bir seçime gittiğini, bu seçimlerin hem hizmet, hem ülkenin bekası için büyük önem taşıdığını söyledi.