Yunan basını güldürdü

Gündem Haberleri

Türkiye'de Adnan Oktar ve örgütüne başlatılan operasyon, İsrail basınının ilgisini çekmişti. Dünyaca ünlü birçok İsrail gazetesi, Oktar ve kediciklerini manşetlerine taşıyıp destek verdi.

MÜSLÜMAN YAZARMIŞ 

Yunan ve Mısır basını suç örgütü lideri Oktar’ı öven başlıklarla okuyucularının karşısına çıktı. Yunanistan’ın en çok okunan gazetelerinden Kathimerini'nin, Oktar için “Müslüman yazar” başlığını kullanması alay konusu oldu. Başlıkta “Müslüman yazar” denmesine karşın; Oktar’ın televizyon yayınlarında sunucu kadınlarla olan seviyesiz temasları, kadınlara “kedicik”, sunucu erkeklere de “aslancıklar” diye hitap etmesine ise ancak haberin iç kısımlarında değinildi. 

ALGI OPERASYONU 
Mısır'da yayın yapan en önemli gazetelerden AlMasry AlYoum, “Türkiye, kedicikleriyle gündem olan din adamı Adnan Hoca’yı 234 müridiyle tutukladı” başlığıyla yapılan operasyonu manşetine taşıdı. İsrail basını da, Oktar'ın yakalanmasına ilişkin birçok haberi manşetlerine taşımış, suç örgütünün elebaşını “Müslüman lider”, “İslam cemiyetinin lideri” olarak okuyucularına duyurmuştu.