Vakıfbank çiftçinin yanında

Kobi Haberleri

TarımKart 'la mazot, tohum ve gübre gibi alımlarda üreticilere 6 aya kadar faizsiz dönem avantajı sağlayan VakıfBank, çiftçiye borcunu hasatta ödeme imkanı sunuyor. 

Bitkisel üretim, süt ve besi hayvancılığı, arıcılık, seracılık, balıkçılık, kümes hayvancılığı gibi tüm faaliyetlere göre özel olarak geliştirdiği kredi ve diğer bankacılık hizmetleri yle çiftçilere destek veren VakıfBank, yılda bir ödemeli TarımKart ile Pankobirlik ve tarım kredi kooperatiflerinin yanı sıra akaryakıt, yem ve gübre bayisi gibi 3 binin üzerinde anlaşmalı üye işyerinde avantajlı alışveriş imkanı sağlıyor.

BÜTÜN TARIMSAL GİRDİLER 

TarımKart’ı üreticilerin kullanımına sundukları tarihten bu yana binden fazla köye ziyaret gerçekleştirdiklerini dile getiren VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Ersin Özoğuz,“Yoğun ve keyifli geçen köy ziyaretleri sonucunda çiftçilerimizin ilgisi ve VakıfBank’a duyduğu güvenle 10 binlerce çiftçimize kart teslimi gerçekleştirdik. TarımKart sahibi üreticilerimiz, yaygın üye işyerlerimiz sayesinde yurdun dört bir yanında faizsiz dönem avantajıyla mazot, tohum, gübre ve yem gibi her türlü tarımsal girdiyi çok uygun şartlarda alıyor” diye konuştu. “Ziraat odaları, süt ve damızlık birlikleri, kırmızı et üreticisi birlikleri ve pancar kooperatifleri gibi üretici örgütleriyle güzel işbirliklerimiz oldu” diyen Özoğuz,”Görüşmelerimiz, çiftçinin sorunlarını daha yakından öğrenme fırsatı sağlıyor. Yıl sonuna yaklaşmamızla birlikte, çiftçilerimizin nakit ihtiyaçlarının arttığı bu dönemde,TarımKart ve kredi seçeneklerimizle üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

TarımKart başvurusu SMS ile yapılabiliyor 

VakıfBank TarımKart sahibi üreticiler, anlaşmalı üye işyerlerinde faizsiz dönem avantajıyla tarımsal girdi alışverişinin yanı sıra tüm banka ATM’lerinden nakit çekimi yapabiliyor. Üreticiye ödemede de kolaylık sağlayan VakıfBank, üreticiye herhangi bir masraf ödemeden borcunu erken ödeme imkanı sağlıyor. Ayrıca çiftçiler, kart ödeme dönemini hasat veya gelir elde ettiği döneme göre esnek bir şekilde özel olarak belirleyebiliyor, asgari ödeme tutarını ödeyip kalan borcunu bir sonraki yıla bırakabiliyor. Üreticiler, VakıfBank’ın TarımKart ile sunduğu yılda bir ödeme imkanı ile SGK, BAĞ-KUR, elektrik, telefon ve su gibi ödemelerini hasat zamanında yapabiliyor. Bankacılık işlemlerini aile bireyleri veya çalışanları adına ek kart çıkararak yapan üreticiler, işlerinin başından ayrılmadan finansal ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. TarımKart sahibi olmak için TARIM yazıp bir boşluk bırakarak TC kimlik numarasını SMS ile 5724’e göndermek yeterli. 

VakıfBank, yılda bir ödemeli TarımKart ile Pankobirlik ve tarım kredi kooperatiflerininyanı sıra akaryakıt,yem ve gübre bayisi gibi 3 binin üzerinde anlaşmalı üyeişyerinde avantajlı alışveriş imkanı sağlıyor.