İstanbullu Gelin'in Halim'i Erdoğan Sıcak kimdir, nerelidir?

Magazin Haberleri

Erdoğan Sıcak'tan dün çok üzücü bir son dakika haberi geldi. Erdoğan Sıcak uzun süredir mücadale ettiği hastalığa yenik düştü. Uzun süredir KOAH tedavisi gören Erdoğan Sıcak'ın ölüm haberini 'Felakat Tellalı' olarak tanınan Onur Akay duyurdu. Ünlü oyuncu son olarak İstanbullu Gelin'de rol almıştı. Erdoğan Sıcak'ın ölümünün ardından kim olduğu merak edildi. İşte ünlü oyuncunun hayat hikayesi

Erdoğan Sıcak'tan dün üzücü haber geldi. Sıcak, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.  Acı haberi sosyal medya hesabından duyuran kızı Tutam Sıcak; Babam Erdoğan Sıcak'ı kaybettik. Perşembe günü defnedeceğiz. Detaylı bilgiyi daha sonra vereceğim’ açıklamasını yaptı. Erdoğan Sıcak kaç yaşında, neden öldü? Bir süredir koah hastalığıyla mücadele eden Erdoğan Sıcak yaşamını yitirmesi sevenlerini üzüntüye boğdu. Erdoğan Sıcak, 18 Ağustos 1940 tarihinde Bakırköy’de dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Bakırköy’de bitirdi. İstanbul Erkek Lisesine gittiği yıllarda, iddialı oyunlarla sahneye adım attı. İşte Erdoğan Sıcak hakkında merak edilenleri...

 

Bir süredir tedavi gören usta oyuncu hayatını kaybetti. Erdoğan Sıcak perşembe günü toprağa verilecek

 

Geçtiğimiz günlerde hastaneye kaldırılan Erdoğan Sıcak hayatını kaybetti.

79 yaşındaki Erdoğan Sıcak fenalaşınca hastaneye kaldırılmıştı. Bir süredir tedavi gören usta oyuncu bugün hayatını kaybetti. Acı haberi sosyal medya hesabından duyuran kızı Tutam Sıcak; Babam Erdoğan Sıcak'ı kaybettik. Perşembe günü defnedeceğiz. Detaylı bilgiyi daha sonra vereceğim’ açıklamasını yaptı.

 

ERDOĞAN SICAK KİMDİR?

Bir süredir koah hastalığıyla mücadele eden Erdoğan Sıcak, yaşadığı sağlık problemiyle gündeme geldi. Erdoğan Sıcak, ilk olarak bir döneme damga vuran 1975 yapımı Kaynanalar dizisinde rol almıştı. Peki, Erdoğan Sıcak kimdir, kaç yaşında?

Erdoğan Sıcak, 18 Ağustos 1940 tarihinde Bakırköy’de dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Bakırköy’de bitirdi. İstanbul Erkek Lisesine gittiği yıllarda, iddialı oyunlarla sahneye adım attı.

Gazetecilik eğitimi sırasında tiyatro faaliyetleri göstermeye başladı. 1959 yılında usta yönetmen Haldun Dormen ‘in tiyatro okulunda eğitim aldı.1962/63 tiyatro sezonunda, Ankara Devlet tiyatrosu sanatçısı ve yönetmeni Saim Alpago’nun İstanbul’da kurduğu topluluğa sınavla alınarak profesyonel tiyatro yaşamını başlatmış oldu. Yıllarca özel tiyatrolarda oyuncu ve yönetmen olarak görev alan Erdoğan Sıcak, televizyon yayınlarının başlamasıyla ,önce TRT, daha sonra özel kanallardaki dizilerde önemli roller üstlendi. Bu arada, birçok reklam filminde ve birkaç uzun metrajlı filmde oynadı. İngiliz ,Alman,Fransız,Japon ortak yapımı filmlerde farklı karakterler çizdi. 1959 yılından bu güne kadar, muhtelif tiyatro topluluklarında oyuncu, yönetmen ve eğitmen olarak çalıştı. Birçok televizyon dizisinin senaryolarını yazdı ve kendi kaleminden çıkan birçok tiyatro eserini sahneledi. Ödül almış mizah hikayeleri, şiirleri ve bestelenmiş şarkı sözleri de vardır.