Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan TEKNOFEST daveti

Teknoloji Haberleri

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı vatandaşları TürkMedya'nın sponsorluğunu üstlendiği 20-23 Eylül'de düzenlenecek TEKNOFEST İstanbul'a davet etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençleri 20-23 Eylül'de düzenlenecek TEKNOFEST İstanbul'a davet etti.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Samsun Atakum Gençlik Merkezi'nde insansız hava aracı yapımı üzerine çalışmalarını sürdüren 4 mühendis genci makamında kabul etti.

Selçuk Bayraktar: TEKNOFEST'te tüm dünyada yankı uyandıracak sürpriz etkinliklerimiz olacak

 

Yaklaşık 1,5 yıldır dronelar üzerinde çalışmalar yapan İsmail Kuşçu, Furkan Gündoğdu, Mehmethan Demir ve Hüseyin Yazıcı ile yakından ilgilenen Bakan Kasapoğlu, gençlerin yaptıkları bu çalışmaları her zaman destekleyeceklerini ifade etti.

Kasapoğlu ayrıca gençlerin teknoloji alanındaki faaliyetlere daha küçük yaşlarda başlaması için çalıştıklarını vurguladı.

Gençleri TEKNOFEST İstanbul'a çağıran Bakan Kasapoğlu, "20-23 Eylül'de İstanbul Yeni Havalimanı'nda yapılacak TEKNOFEST İstanbul'a tüm gençlerimizi bekliyoruz. Bizler de inşallah Atakum Gençlik Merkezi'ndeki arkadaşlarımızla ve onların ürettiği insansız hava aracıyla orada olacağız." ifadelerini kullandı.

 

Mühendis gençlerin Gençlik ve Spor Bakanlığının katkılarıyla ürettiği insansız hava araçlarını da inceleyen Kasapoğlu, gençlerden araçların yapım aşamalarıyla ilgili bilgi aldı.

Teknofest İstanbul tanıtım toplantısı Baykar Milli İHA AR-GE ve Üretim Tesislerinde gerçekleştirildi

 

- İnsansız hava aracı uçurdu

TEKNOFEST İstanbul'da yarışacak insansız hava aracı ve diğer araçları da test eden Bakan Kasapoğlu, kısa bir süre uçurduğu insansız hava araçlarının performansından memnun kaldı.

Kasapoğlu, gençlere çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, kendilerine TEKNOFEST İstanbul'daki yarışmada başarılar diledi.

TEKNOFEST İstanbul, havacılık, uzay ve teknoloji konularında toplumun genelinde farkındalık oluşturmayı, bu alanda çalışan gençleri desteklemeyi, çocukları ve gençleri geleceğin teknolojileri üzerinde araştırma yapmaya ve çalışmaya özendirmeyi amaçlıyor.

Taksim Meydanı'nda TEKNOFEST hazırlığı