Doğan Sarıbeyoğlu

Doğan Sarıbeyoğlu

saribeyogludogan@gmail.com

GALATASARAY KULÜBÜ ZORDA

Yılların biriktirdiği borçlar mali açıdan istediğimiz gibi azalmaya başlamadı, aksine az az da olsa borçlar artmakta… Terim sisteminin dışına çıkmaz, istediği futbolcuyu almak ister. Para yoksa oyuncu da almak kolay değil. Geçen sezon kendisinin almadığı futbolcularla takımı şampiyon yaptı ama Terim yurt dışında da başarılı olmak ister. Avrupa’dan gelen tek kupa onun eseri oldu. Yurt dışında hazırlanmalarının nedeni kampın dışına çıkılmadığı için, zararlı olacak şeylerden futbolcuları sezon başında zorlu idmanlar uyguladığı için, dinlenmeler de uzun menzilli oluyor. Gelelim para meselesine… Futbolcular paralarını almazlarsa iştahsız oynarlar. Onların bedensel gücü gerektiği gibi güçlenirse de alacakları randıman da artar. Transferlerde ne yapacaklarını bilmiyorum, para olmazsa futbol da olmaz. Acemi başkanlar yönetimini yaparlarken hep kendisinden daha küçüğünü, az bileni alıyorlar. Buda bir başka handikap…

TARAFTARLARIMIZ TEK UMUDUMUZ

Galatasaray taraftarları kulüp zora girince hemen yardıma koşarlar. Kombineleri çok alırlar, maçlara da çok giderek kasayı rahatlatırlar. Yaşadığım yıllarda bunu çok yaşadım ve şahit oldum. Nitekim sezon başında gerekeni yapıp kasa kolaylığı sağlamışlardı. Onlar zaten kulübün gerçek sahipleridir. Onlardan o kadar büyük yardımlar aldık ki o bizi biraz rahatlattı.

DİĞER BRANŞLAR BAŞARISIZ

Para olmayınca ilk darbeyi basketbol, voleybol ve amatör spor dalları aldılar. Artık onları düşünmüyoruz. Bir zamanlar salonlar tıklım tıklım dolarken artık seyircide gelmez oldu. Öğrendiğim kadarıyla ucuz antrenörler geliyormuş, sporcular da ucuzlardan alındığı için o branşlar bitti bitecek. Başkanımız Mustafa bey çokta ters bir zamanda iktidara geliverdi. Paranın kazanılmadığı aylarda daha güç konuma girdi. Bizler elimizden geldiği kadar para bulma yolları arıyoruz ama veren yok. Tanınmış biri olsaydı ellerinden geldiği kadar verebilirlerdi. Bu sporlardaki çöküş toparlanmalarına imkan vermeyecek gibi. Bakalım bu sezonda neler olacağını çok merak ediyorum.