Kamil Anahar

Kamil Anahar

[email protected]

Trabzon kaçamadı

Başkent’teki maça ev sahibi MKE Ankaragücü tempolu başladı. Daha sonra Trabzonpor oyunda dengeyi kurup oyunun hakimiyeti sağladı. Orta alandan Susa’nın durarak da olsa pas dağıtımı Karadeniz ekibin oyun isteminin bir parçası olarak ortaya çıktı. Sarı-Lacivertli ekip, Bordo-Mavili takımının üzerine pek fazla gitmeyerek beklemede kalınca Bordo-Mavililer, Yusuf e Abdülkadir’in taşıdığı toplarla etkili ataklara başladı. Bunun ilk denemesinde Yusuf Yazıcı’nın ceza sahası içinden köşeye giden sert şutunu MKE Ankaragücü kalecisi Hopp son anda önledi. Trabzonspor, alanı daraltarak rakibine önemli pozisyonlar vermemek amacını 40 dakikada başarılı bir biçimde yerine getirdi.
Konuk ekibin Novak ile attığı gol sanki antrenmanlarda çalışılmış bir pozisyon gibi geldi bize. Kullanılan serbest atşı Kone ve Ayhan gibi fiziksel özellikleri etkili olan oyuncuların bulunduğu alanın dışına atılan ortada topun arkaya direğe aşırtmasında geçen sezonun da gizli golcülerinden Novak’a sadece kafa vurmak düştü. Bu golden sonra oyunu yine elinde bulunduran Trabzonpor’a karşı Ankara ekibi ilk yarının bitimine az bir zaman kale hareketlendi ve canlandı. Başken ekibinin geliştirdiği ataklardan birinde Bordo-Mavili ekibinin zaafları arasında yer alan yan topta Faty yerden bır vuruşla beraberliği sağladı.
Karadeniz takımı sahada 10 kişi gibiydi. Olcay sadece koştu adam kovaladı ancak yakaladığı topları hiç de olumlu kullanamadı. İkinci yarıda her iki takımda daha temkinli oynadı. Maalesef Trabzonpor, iki yetenekli oyuncusu Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir’den istediği verimi alamıyor. MKE Ankaragücü takımda yapılan önemli revizyonun ardından kurulan yeni takım ile Trabzonpor karşısında istediği alması önemli bir başarı. Karadeniz ekbinde Hugo’nun golü çok güzeldi. Bordo-Mavililer kaçtı Ankara takımı kovaladı. Hakem Mete Kalkavan futbolu galiba bilmiyor. Abdülkadir’e oyunuN başında gösterdiği sarı kartı mesleğe başlayan aday hakem bile göstermez. Genç oyuncuyu oyundan düşürdü.. MKE Ankaragücü’nün ikinci golünde verdiğ faule ise kargalar bile güler. Ters bir karar. Ya saha patates tarlası. N olacak futbolumuzun hali.